Damian-Lewandowski-zwycięzca-na-kortach-w-Milanówku-i-Radomiu

Damian Lewandowski – urodził się 19.07.2006 r. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Tennis Life z Brwinowa.

Swoją przygodę z tenisem zaczął jako 5 latek w zajęciach grupowych, gdzie głównie się bawił w gry i zabawy ruchowe związane z tenisem.

Jako sześciolatek zaczął brać udział w turniejach TENIS 10, gdzie pokazywał swój nieprzeciętny talent. Brał udział we wszystkich kategoriach: niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i obecnie w zielonej. W każdej z tych kategorii zajmował czołowe miejsca.

Do tej pory wziął udział w kilkudziesięciu turniejach. Wygrał kilkanaście razy. Łącznie był ponad 30 razy w czołowej trójce. Brał udział w turniejach organizowanych przez KS Tennis Life w Brwinowie i Nowej Wsi, w cyklu turniejów na Legii, w turniejach organizowanych przez Akademię Tenisową Juana Carlosa Ferrero, w Radomiu, Gdyni, brał udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Krasnali w Puszczykowie.

Damian Lewandowski z trofeami

Jego głównym trenerem jest tata Przemysław Lewandowski. Miał także treningi/konsultacje z Martą Domachowską. Zakwalifikował się do turnieju MASTERS na kortach Legii (zajął 2 miejsce w klasyfikacji punktowej na ponad 50 zawodników z całej Polski, którzy brali udział w cyklu turniejów organizowanych przez KT Legia). W turnieju MASTERS zajął ostatecznie 6 miejsce.

Damian Lewandowski zwycięzca turnieju w Łęcznej

Ostatnio wygrał turniej TENIS 10 w kategorii zielonej, który odbył się w dniu 12.06 w Łęcznej. Jest to kolejny znaczący sukces naszego młodego tenisisty, który ciężko pracuje pod okiem nowego trenera p. Jarosława Gogacza.

Damian jest wspierany finansowo przez Firmę ROBCOM. Dzięki temu wsparciu ma możliwość uczestnictwa w większej ilości treningów tenisowych i ogólnorozwojowych.